Zespół Śpiewaczy „Chodów” istnieje od 5 lat. Grupa działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie. Przewodniczącą zespołu jest Marianna Hołubiec, wieloletni członek Zespołu Chodowiacy. Opiekunem muzycznym jest Marek Stańczuk.
Celem działalności zespołu jest kultywowanie ich tradycji, dlatego w swoim repertuarze mają pieśni tradycyjne ale nie tylko. Śpiewają także pieśni patriotyczne oraz kolędy. Swoją pasją starają się zarażać dzieci i młodzież. Członkowie posiadają prawdziwe ludowe stroje po dawnych Chodowiakach.

Zespół uświetnia wiele uroczystości organizowanych w regionie. Warto zaznaczyć, że w 2017 roku zespół przygotował także teledysk na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w dla telewizji internetowej i radia VOX FM.

Grupa zdobywa wiele nagród i wyróżnień. Ostatnią nagrodą jaką otrzymali to pierwsze miejsce dla Najlepszego Zespołu Śpiewaczego w Gminie Siedlce.

Materiału o Zespole Śpiewaczym „Chodów”, któremu poświęcona była audycja „Z mikrofonem u Kół Gospodyń Wiejskich” można już wysłuchać w Archiwum Dźwięków Radia Podlasie. POSŁUCHAJ

(Visited 50 times, 1 visits today)

Dorota Karpeta

View all posts

POLECAMY