KGW w Strzale powstało w grudniu 2018 z inicjatywy Elżbiety Wojtyry.

Koło Gospodyń Wiejskich w podsiedleckiej Strzale powstało w grudniu 2018 roku z inicjatywy sołtys Strzały i radnej Pani Elżbiety Wojtyry – osoby, która w sercu ma społecznika i ogromną wolę działania. Koło liczy 37 członków, są wśród nich osoby w różnym wieku, do koła należą także panowie.

Działalność koła oparta jest na własnych autorskich pomysłach, które pojawiają się spontanicznie podczas licznych spotkań. Pomysły na różne działania czerpiemy z własnego życia, potrzeb lokalnego środowiska, modnych trendów, nie zapominając o podtrzymywaniu tradycji i lokalnym dziedzictwie kulturowym.

Od samego początku koło zaczęło prężnie działać, spotykamy się w świetlicy wiejskiej. Jesteśmy organizatorami życia kulturalnego naszej wsi. Do organizacji imprez zapraszamy radę sołecką, Kółko Rolnicze, współpracujemy z Zespołem Oświatowym w Strzale, GOKiem, a także władzami samorządowymi naszej gminy, które wspierają nas w różnych działaniach.

Do tej pory udało nam się zorganizować wiele cennych inicjatyw, m.in. bal przebierańców dla dorosłych, Spotkanie „Senior zdrowy i bezpieczny”, warsztaty kulinarne ”Dzień Parzaka”,”Dzień Kartofla”, warsztaty kosmetyczne, rękodzieła artystycznego.

Nasze palmy wielkanocne zdobiły kościół Św. Józefa w Siedlcach podczas niedzieli palmowej. Bierzemy udział w różnych spotkaniach, konkursach. Mamy przepiękne zielone fartuszki z logo KGW Strzała.

Nasze najbliższe plany to: II Święto Wsi Strzała, II bieg uliczny, wieczór poetycki poświęcony Janowi Pawłowi II, wieczór wspomnień ”Strzała na starej fotografii”, andrzejki, Wigilia dla mieszkańców, bale dla seniorów i wiele innych. Zbieramy przepisy na potrawy regionalne naszego regionu. Zbieramy karmę dla zwierząt i rozpoczynamy akcję zbierania nakrętek dla potrzebujących chorych ludzi. Obecnie funkcję przewodniczącej pełni pani Edyta Pytlak – osoba energiczna, która ma głowę pełną pomysłów i potrafi zarazić swoją pasją inne osoby.

Większe zdjęcia można zobaczyć TUTAJ(Visited 113 times, 1 visits today)

Krzysztof Pełka

View all posts

POLECAMY