Koło Gospodyń Wiejskich w Ogrodnikach rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2018 roku. Jego przewodniczącą jest Katarzyna Bociuk.

Jesteśmy młodym Kołem Gospodyń Wiejskich, które rozpoczęło swoją działalność w grudniu 2018 roku . W latach 80-tych w naszej miejscowości działało prężnie Koło Gospodyń, do którego należały nasze mamy oraz babcie, niestety wielu z nich już nie ma razem z nami. Zostały nam wspomnienia, stare fotografie i opowieści członkiń zespołu ,,Zielone Ogrodniczki „.

Wzorując się na naszych poprzedniczkach, założyliśmy zespół wokalny będący wizytówką nie tylko naszej wsi, ale też i okolicy. Mamy głowy pełne pomysłów oraz chęci do pracy. Staramy się integrować lokalną społeczność poprzez organizację różnych spotkań ponadpokoleniowych oraz reprezentowanie naszego sołectwa na różnych festynach oraz imprezach wystawienniczych. Zgłaszamy się jako koło do różnych konkursów, brałyśmy udział w Korycinach w konkursie na ,,Tradycyjny Stół Wielkanocny „. W zeszłym roku zorganizowałyśmy i przygotowałyśmy stoisko z tradycyjnymi przysmakami z naszej wsi na dożynkach gminnych.

Do wspólnych działań zachęcamy też nasze dzieci, aby oderwać je choć na chwilę od telefonów i komputerów . Chciałybyśmy kultywować tradycje naszych mam i babć, działać na rzecz integracji lokalnej społeczności oraz wypromować naszą wieś i naszą organizację w powiecie. Zamierzamy nadal się spotykać, razem miło spędzać czas wolny, chcemy zgłaszać się do następnych konkursów kulinarnych.

Posłuchaj autoprezentacji

(Visited 78 times, 1 visits today)

Krzysztof Pełka

View all posts

POLECAMY