Prezesem KGW w Międzylesiu jest Teresa Korzeniewska, koło jest młodym stowarzyszeniem. Powstało w lutym tego roku. Po około 30-letniej stagnacji Międzylesie zaczyna żyć.

Główny cel powołania koła to chęć zjednoczenia mieszkańców, podania ręki wszystkim paniom, by mogły wyjść z domu i miło, w ciekawy sposób spędzić czas. To również poczucie wspólnoty i przekonanie, że razem można wiele. Profil działalności Koła jest mieszany. Dotychczas członkinie koła wzięły udział w Kiermaszu Wielkanocnym w Węgrowie. Wspólnie z Radą Sołecką i OSP zorganizowały Dzień Kobiet i Mężczyzn, ferie dla dzieci, Dzień Dziecka. Grupa wzięła udział w Turnieju Smaków w Liwie, gdzie zaprezentowała parowce z jagodami.
Panie są dumne z tego, że nie podejmują nowe wyzwania i mimo małego jeszcze doświadczenia mają ogromny zapał do ich realizacji. Ostatnio Koło kupiło namiot, stoły i kuchenkę gazową. W planach mają remont budynku swojej siedziby, udział w Turnieju Smaków w Sokołowie Podlaskim, to również tworzenie projektu do konkursu ,,Moje miejsce na ziemi” organizowane przez firmę Orlen.
Przygotowują spotkanie integracyjne mieszkańców swojej miejscowości. Koło jest w trakcie pozyskiwania i kompletowania swoich charakterystycznych strojów. Natomiast profil działalności jest mieszany. Powołanie koła pokazało, ile utalentowanych pań mieszka w Międzylesiu.Mamy zdolności kulinarne. rękodzielnicze i plastyczne.

(Visited 89 times, 1 visits today)

Krzysztof Pełka

View all posts

POLECAMY